Stretnutie s ministrom pôdohospodárstva

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) Ján Mičovský spolu so štátnym tajomníkom Martinom Feckom navštívili v piatok 24.7.2020 okres Lučenec. Predpoludním sa uskutočnilo stretnutie so zástupcami poľnohospodárov z tohto regiónu na radnici mesta Lučenec, popoludní sa konala diskusia na družstve v Boľkovciach. Podujatie iniciovala primátorka mesta Lučenec a podujatie bolo organizované v spolupráci s našou RRA.

Novohrad patrí na Slovensku medzi regióny s veľmi dobrými podmienkami na poľnohospodárstvo. O tom, ako sa tamojším poľnohospodárom darilo realizovať za posledné roky viaceré projekty na podporu lokálnych farmárov a potravinárov sa presvedčili v piatok na pracovnom výjazde minister Ján Mičovský a štátny tajomník Martin Fecko.

Po privítaní primátorkou mesta Lučenec Alexandrou Pivkovou diskutoval štátny tajomník Martin Fecko v priestoroch radnice s poľnohospodármi, zástupcami našej Regionálnej rozvojovej agentúry v oblasti poľnohospodárstva aj Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Lučenec. Predmetom diskusie boli prezentácie viacerých konkrétnych príkladov z praxe v poľnohospodárstve i návrhy rozvoja poľnohospodárstva do ďalších rokov v tomto regióne.

Okrem štátneho tajomníka sa stretnutia zúčastnili generálny riaditeľ Sekcie programov regionálneho rozvoja MPRV SR Emil Pícha, riaditeľ odboru živočíšnej výroby Peter Juhász a poverený generálny riaditeľ Sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb MPRV SR Peter Bognár.

Druhá časť diskusie sa uskutočnila popoludní na družstve v Boľkovciach, na ktorej sa zúčastnil minister Ján Mičovský. „Je nevyhnutné zlepšovať našu potravinovú sebestačnosť, aby sa podiel domácich výrobkov na pultoch našich obchodov zvyšoval. Denne k nám prúdi okolo 800 kamiónov s potravinami. Máme kvalitnú pôdu, vieme dochovať a dopestovať prvotriedne suroviny a tie by mali ostávať u nás, aby sme ich vedeli spracovávať a vyrábať z nich kvalitné slovenské potraviny,“ povedal prítomným poľnohospodárom Mičovský.

20200724_110646 20200724_110651 20200724_124706 20200724_142821 20200724_164336